Minimum eforla maksimum kuvvet yaratmak söz konusu olduğunda, hidrolik en iyi seçimdir. Ayrıca, mükemmel performansla zorlu koşullarda karmaşık görevlerin üstesinden gelmek, hidroliğin birincil avantajıdır. Askeri uygulamaların maksimum verimlilik için büyük bir kuvvet üretmesi gerekir. Bu blogda, askeri uygulamalar için farklı standartlarla birlikte bazı hidrolik askeri uygulamaları tartışabiliriz.

Askeri Hidrolik – Özellikler

MIL-H-5606: Hidrolik akışkanlar farklı tiplerdedir ve çeşitli özelliklerine göre sınıflandırılırlar. MIL-H-5606, hidrolik sıvı için askeri şartnamedir. Burada MIL, Askeri, H, hidrolik sıvı ve 5606, yağın performans özelliklerini ifade eder. Askeri hidrolik yağının ISO viskozite seviyesi 15’tir ve bu yağların diğerlerine göre ince olması gerekir. Askeri hidrolik sıvı, ham petrolden elde edilen son derece rafine mineral bazlı yağdır ve -60°F’ye kadar düşük sıcaklıklar için uygundur.

MIL-DTL-8790: MIL-DTL-8790, askeri amaçlara yönelik hidrolik hortum spesifikasyonudur. 2 örgülü yüksek gerilimli çelik tel takviyeli ve siyah polikloropren kaplamalı bu nitril tüp, -65°F ila 160°F arasındaki sıcaklıklara dayanabilir. Bu spesifikasyona sahip hortumlar, birlikte çalışabilirlik ve uyumluluk gerektiren yüksek basınçlı hidrolik sistemler için uygundur.

Askeri Uygulamalarda Hidrolik

Hidrolik, maksimum performans ve güç sağlamak için çoğunlukla askeri uygulamalarda kullanılır. Hassasiyet, dayanıklılık ve güvenilirlik, askeri sistemlerde hidrolik sistemlerin uygulanmasının temel faydalarıdır. Askeri teçhizat ve araçlarda hidroliğin en önemli hedefi, en zorlu çalışma koşullarının üstesinden gelme yeteneğidir.

Zırhlı Muharebe Hafriyatçılar: Hafriyat, askeri endüstride zorlu çevre koşullarının üstesinden gelmek için gerekli görevlerden biridir. Ordudaki hafriyatçıların görevleri, düşman engellerini ortadan kaldırmak, yolların ve ikmal yollarının bakımını yapmak ve savaş mevzileri oluşturmaktır. Zırhlı muharebe hafriyat makinelerinde kullanılan farklı hidrolik silindirler bıçak açısı, kaldırma ve yatırma silindirleridir; ejektör silindirleri; silindirleri kaldırın; önlük silindirleri; çarpma durdurma silindirleri; ve dahası.

Askeri Kurtarma Araçları: Hasarlı ağır araçların kurtarılması için tekerlekli ve paletli askeri kurtarma araçları kullanılmaktadır. Bu araçlar, mükemmel arazi performansı ve güçlü çekme kapasitesi sunmak üzere tasarlanmıştır. Kaldırma bom silindirleri, seviye sarıcı silindirler, ayar bağlantı silindirleri, kürek silindirleri, payanda dengeleyici kriko silindirleri, fren silindirleri ve diğerleri, ağır yükleri kaldırmak, tutmak ve taşımak için askeri kurtarma araçlarında kullanılan farklı hidrolik silindirlerdir.

Silah Yükleyiciler: Ağır silahların çeşitli ekipman ve araçlara yüklenmesi, askeri endüstride en yüksek doğruluk ve güvenlik gerektiren en karmaşık işlemdir. Kaldırma silindirleri ve boyuna-alt ve üst silindirler bu uygulamada kullanılan hidrolik bileşenlerdir.

Askeri Taarruz Köprüsü: Askeri taarruz köprüsü, nehirler gibi çeşitli engellerin üzerinden tankları ve diğer zırhlı savaş araçlarını hızla dağıtmak için kullanılan kompakt bir destek aracıdır. Zırhlı araçlara monte edilen bu saldırı köprüsü, kiriş silindirleri, kilitleme kolu silindirleri, fırlatma silindirleri, payanda dengeleyici kriko silindirleri, döner arka bıçak kriko silindirleri ve daha fazlası gibi hidrolik bileşenleri entegre eder.

Orta Mayın Korumalı Araçlar: Orta mayın korumalı araç, patlamaya karşı korumalı, patlayıcı tehlikeli ortamlarda çalışabilen tekerlekli zırhlı bir araçtır. Arka rampa kapısı silindiri, bu araçta kullanılan hidrolik bileşenlerden biridir.